Ülke genelinde olduğu gibi, İlçemizde de ilk ve orta öğretim okulları yarıyıl tatiline girdi. İlçemiz Musa Amca İlkokulunda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının 1. Dönem Sonu Yarıyıl Karne Dağıtım yapıldı.

Karne dağıtımına Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA ile birlikte Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERCÜMEN, Kestel İlçe Sağlık Müdürü Fatma Yıldız ENGİN, Milli Eğitim Şube Müdürü Hakan KIRÇIL Okul Müdürleri, Musa Amca İlkokulu Öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

        Kaymakam Ahmet KARAKAYA öğrencilerimizin karne heyecanını ve mutluluğuna ortak oldu.  Kaymakamımız öğrencilerimize karnelerini vererek, çikolata ikramında bulundu, öğrencilerden isteklerini sordu.

        Kaymakamımız yaptığı konuşmasında “Öğrencilerimizin yarıyıl tatilini dinlenerek geçirmelerini, tatilde bol bol kitap okumalarını, ailelerinin gözetiminde arkadaşları ile bolca oyun oynamalarını, bilgisayar, tablet, telefon ve televizyon ekranları ile aralarına mesafe koymalarını, elektronik aletlerin olumsuz etkilerine ve zararlı ışınlarına maruz kalmamalarını, kendilerini 2.Döneme daha iyi hazırlamaları” tavsiyesinde bulunarak, "2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının 1. Döneminin başarı ile tamamlanmasında emeği geçen tüm öğretmen, okul yöneticisi, öğrenci ve velilerimizi kutlarım. Öğrencilerimizin güzel ve verimli bir tatil dönemi geçirmelerini ve varsa karnelerindeki düşük notlarına üzülmeden düzeltmek için gerekli çabayı sarf etmelerini tavsiye ediyorum.” dedi ve “2. Eğitim Öğretim Döneminde de bütün öğrencilerimize ile tüm eğitimcilerimize başarılar” temennilerini iletti.  Karne töreninden sonra Kaymakamımız, okulun öğretmenler odasını ziyaret ederek, öğretmenlerle sohbet etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)