İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bitme aşamasına gelenKestel Devlet Hastanesi İnşaatında incelemelerde bulundu.

Kestel Devlet Hastanesi'nin Türkiye'nin en modern hastanelerinden biri olacağının altını çizen Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, "Yakın zaman içerisinde hizmete girecek olan hastanemizde çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Şu an hastane binasının kaba inşaatı tamamlandı, bunun yanında tesisat ve dış cephe işleri de en kısa sürede tamamlanacaktır. Hastanemiz hizmete girdiği zaman, gerek mimari yönden gerekse vereceği nitelikli hizmet yönünden vatandaşlarımızın birçok sağlık hizmetini bir arada karşılayacak modern ve çağın ihtiyaçlarına cevap verecek bir sağlık tesisi olacak" dedi.

KENDİ İLÇESİNDE TEDAVİ İMKANI

Hastanenin hizmete girmesiyle kentin doğusundaki hasta yükünü büyük oranda azaltacağını vurgulayan Dr. Akan, "Kestel Devlet Hastanesi stratejik açıdan oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Burası yatak sayısı bakımından kentin doğu yakasında bulunan en büyük hastanelerden biri olacak. Bu hastane ile 55 bin nüfuslu Kestel'de vatandaşlarımız artık kendi ilçelerinde tedavi olabilecek. Ayrıca Yıldırım ve Gürsu'nun doğu mahallelerindeki vatandaşlarımız da buradan faydalanacağı için bu ilçelerdeki hasta yükünü de önemli ölçüde hafifletecektir'' ifadelerini kullandı.

TOPLAM 150 YATAKLI OLACAK

Kestel Devlet Hastanesi'nin toplamda 150 yataklı olacağının bilgisini veren Dr. Akan, "23 bin metrekare üzerine inşa edilen hastanemizin içerisinde 40 poliklinik, 6 ameliyat odası ve 20 yoğun bakım ünitesi yer alacaktır. Hastanemiz çok yakın zamanda vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak" şeklinde konuştu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)