Tesisleşme hamlesi ile son 7 yılda onlarca vizyon projenin kazandırıldığı Bursa'da yatırımlar devam ediyor. Tüm hızıyla süren yatırımlar kapsamında, Bursa'yı kış sporlarında öncü illerden biri haline getirecek olan Kestel Buz Pateni Salonu tamamlanarak hizmete girdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sürdürülen tesisleşme hamlesi kapsamında, son 7 yılda Bursa'da ihtiyaç duyulan onlarca vizyon proje hayata geçti. Reel değerlerle yaklaşık 500 milyon lirayı bulan yatırımlar sayesinde birçok nitelikli tesise kavuşan Bursa'da ilk kez yatırım kapsamına alınan projeler de bir bir hizmete girmeye devam ediyor. Bursa'yı sporda marka kente dönüştüren yatırımlar kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kestel'e yaptırılan Bursa'nın ilk Olimpik Buz Pateni Salonu da tamamlanarak hizmete girdi. Arsası Kestel Belediyesi tarafından tahsis edilen ve yaklaşık 13 milyon lira maliyetle Vani Mehmet Mahallesi'nde hizmete giren tesis sayesinde Bursa, kış sporlarında söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

Uluslararası bir marka olan Uludağ ile birlikte Bursa'yı kış sporlarının merkezi haline getirecek olan vizyon tesis sayesinde Bursa'da buz pateni, buz hokeyi, hız pateni ve körling gibi branşlarda yeni yetenekler de spora kazandırılacak. İlgili branşlar kapsamında milli takımlara daha fazla sporcu gönderme imkanı yakalayacak olan Bursa, hem ulusal hem de uluslararası yarışmaların merkezlerinden biri haline dönüşecek. Kestel'i sporda markalaştıran tesis sayesinde yeni bir spor dalını daha yapma imkanı yakalayan Bursalı gençler buzun üzerinde de başarılara imza atmak için çalışmalara başladı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)