Yaklaşan kurban bayramı öncesinde ilçe sakinlerinin kurban alış verişlerini sağlıklı bir ortamda gerçekleştirebilmeleri amacı ile Kestel Belediyesince oluşturulan kurban pazarı hizmete açıldı.

Aksu Mahallesi yolu üzerinde BESOB yanında oluşturulan kurban pazarı ile ilgili bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR geçtiğimiz yıllarda yeni mahallede hizmet sunan kurban pazarımız resmi kurum alanı olarak tahsis edildiğinden ilçemizde kurban bayramı öncesinde ihtiyaç duyulan kurban pazarı için yapılan tespit çalışmalarında en verimli alanın eski İnegöl yolu üzerinde bulunan 10.000 m²lik alanın olduğuna kara vererek çalışmalarımıza başladık. 

Kurban pazarımızın zemini elektrik ihtiyaçları tuvalet ulaşım ve diğer tüm konulardaki gereksinimleri karşılanarak ilçe halkımızın hizmetine sunuldu. 

Kısa süre içerisinde yoğun bir çalışma temposu ile hazırlanan hayvan pazarımızı gerek satıcılar için gerekse de kurban alışverişine gelecek vatandaşlarımız için sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilmelerine imkân sağlayacak konumda. 

Her saat başı servis imkânı bulunan kurban pazarımız vatandaşlarımız istediklerinde kurbanlarını da kesebilecekleri bir alan olarak da hizmet sunacak Kurban pazarı için hazırlanana bu alanın bayram sonrasında da hayvan pazarı olarak hizmet sunabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)