Birleşmiş Milletler tarafından 2008 yılında, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla,2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir. İlçemizde Otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmak ya da var olan farkındalığı arttırmak amacıyla Kestel Kültür Merkezinde Barakfakih Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından bir program düzenlendi.

Programda otizme dair kısa film, işaret diliyle " Annem Annem" şarkısı, Barakfakih Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenlerince gölge oyunu izleyicilere sunulurken, otizmli ailelerin yaşadığı sorunlar dile getirildi.  

Yapılan programda Barakfakih Özel Eğitim Uygulama Okulu kurucu Müdürü Tevfik ÖZDEMİR' e Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA tarafından plaket verildi.

Programa Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA' nın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet YILDIZ, Kestel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk KÜREL, Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERCÜMEN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü, Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katılım gösterdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)